Wydawnictwo NEURON

WYRAZY NA DYWANIE

Czym są Wyrazy na dywanie?

Wyrazy na dywanie to pierwsza na polskim rynku pomoc dydaktyczna do nauki czytania metodą sylabową w formie połączenia etykiet z fotografiami. Wykorzystanie ich umożliwia dzieciom samokontrolę i autokorektę. To doskonała pomoc do pracy indywidualnej z dzieckiem w domu oraz w gabinecie terapeutycznym i w grupie przedszkolnej.

Zestaw zawiera 18O kartoników.

Z przodu etykiety widnieje napis zapisany krojem czcionki bez szeryfów, wielkimi białymi drukowanymi literami na czarnym tle. Ułatwia to czytanie wyrazów dzieciom z grupy ryzyka dysleksji oraz realistyczna fotografia.

Wyrazy na dywanie z bliska

Wyróżniki pomocy:

🟢 kolejność zgodna z rozwojem mowy dziecka;
🟢 pełna integracja z Elementarzem, Sylabowymi Tablica Demonstracyjnymi, Sylabami na dywanie, Sylabami kontrastowymi i Plakatami kontrastowymi;
🟢 zestaw wyrazów z pierwszej części Elementarza od samogłosek do sylab: NA, NO, NU, NÓ, NE, NY;
🟢 realistyczne fotografie wybierane przez dzieci dla dzieci;
🟢 proste i czytelne liternictwo;
🟢 oznaczenie numeru lekcji w Elementarzu;
🟢 grupy papier 350g pokryty dwustronnie matowym laminatem.

🔴 Jakie wyrazy znajdują się na kartach?

Na kartach pojawiają się kolejne wyrazy zgodnie z sylabami, które wprowadzane są w oparciu o rozwój mowy dziecka. Wyrazy na dywanie – poziom podstawowy zawierają 180 wyrazów zbudowanych  od samogłosek, przez sylaby z głoskami: P, M, B, L, F, W, T, D, S, Z, K, G, N, J. Karty są spójne z materiałem wyrazowym w Elementarzu 1 – Sylabowy Trening Czytania.

🟠 Tu ważna jest jakość!

W skład zestawu Sylaby na dywanie wchodzi 180 etykiet wydrukowanych na najgrubszym papierze 350 g. Każda karta jest dwustronnie pokryta matowym laminatem. Dzięki zastosowaniu laminatu matowego etykieta nie odbija światła, materiał jest niezwykle czytelny.

🟡 Wykorzystaj już od samego początku!

W zestawie znajduje się 6 kart z samogłoskami, które świetnie sprawdzą się na początku nauki czytania. Materiał ten pomoże wprowadzić samogłoski prymarne i sekundarne zgodnie z metodyką sylabowej nauki czytania.

🟢 Wyjątkowa instrukcja

W skład zestawu „Wyrazy na dywanie” oprócz 180 etykiet wchodzi również specjalna instrukcja. Znajdują się w niej wskazówki w jaki sposób można wykorzystać pomoc dydaktyczną, zestaw komentarzy metodycznych związanych z sylabową metodą nauki czytania oraz informacje na temat wykorzystania innych materiałów dydaktycznych z serii.

🔵 Ebook z wycinankami

Uzupełnieniem pomocy „Wyrazy na dywanie” są dwa ebooki dostępne w formie plików pdf do samodzielnego wydrukowania. W pierwszym zestawie znajdują się wycinanki. Wycinanki zostały uporządkowane na dwa sposoby. W części pierwszej znajdują się strony z jednym wyrazem, który powielony jest sześciokrotnie na jednej stronie z dwoma rodzajami podpisów – litery wielkie drukowane i małe drukowane. W części drugiej znajdują się strony z zestawem wyrazów z poszczególnych lekcji. Każda strona w górnym prawym rogu ma oznaczenie, od której lekcji w Elementarzu można ją wykorzystywać. Dzięki wydrukowanym fotografiom oraz podpisom można stworzyć zeszyt. Będzie on dla dziecka swoistym słownikiem, w którym pojawią się nowe wyrazy zgodnie z kolejnością ich poznawania.

🟣 Ebook z kartami pracy

Drugim ebookiem są „Wyrazy na dywanie – karty pracy”. Ten ebook dostępny jest również w formie plików pdf do samodzielnego wydrukowania. Zawiera on zbiór blisko 170 kart pracy A4 uporządkowanych zgodnie z wprowadzaniem kolejnych sylab. Do każdego zestawu sylab opracowane zostały karty pracy, których celem jest utrwalenie wprowadzanych wyrazów oraz karty pracy do nauki pisania literami wielkimi drukowanymi. Oprócz tego do każdego zestawu sylab opracowane zostały inne karty pracy w formie wykreślanek, kolorowanek, zadań logicznych i lewopółkulowych.

Ebook wycinanki:

🟢 komplet fotografii i podpisów;
🟢 dwa rodzaje uporządkowania (praca w grupie, praca lekcjami)
🟢 dwa rodzaje podpisów: wielkie drukowane, małe drukowane;
🟢 instrukcjami z propozycjami wykorzystania;
🟢 230 stron A4;
🟢 format pliku PDF.

Ebook karty pracy:

🟢 materiał uzupełniający do pomocy „Wyrazy na dywanie”;
🟢 ćwiczenia utrwalające poznane sylaby;
🟢 kolejność zgodna z rozwojem mowy dziecka;
🟢 ćwiczenia pisania wyrazów – litery wielkie drukowane;
🟢 dodatkowe karty pracy do każdego zestawu sylab;
🟢 instrukcjami z propozycjami wykorzystania;
🟢 170 stron A4;
🟢 format pliku PDF.

🟤 Spójna grafika

Dzięki konsekwentnej koncepcji graficznej, pomoc „Wyrazy na dywanie” można łączyć z takimi pomocami jak „Elementarz. Sylabowy trening czytania z programem słuchowo-językowym” oraz „Sylabami na dywanie”, „Sylabami kontrastowymi”, „Sylabowymi naklejkami”, „Sylabowymi plakatami kontrastowymi” oraz „Tablicami demonstracyjnymi”.

⚫ Pierwsza taka pomoc na rynku

„Wyrazy na dywanie” to pierwsza na polskim rynku pomoc dydaktyczna, której celem jest wprowadzanie kolejnych wyrazów zgodnie z metodyki sylabowej nauki czytania.

🔴 Łatwa liczba mnoga

Pomoc dydaktyczna „Wyrazy na dywanie” umożliwia w prosty sposób wprowadzanie pojęcia związanych z liczbą mnogą rzeczownika. Realistyczne fotografie oraz czytelne liternictwo bardzo dobrze ukazują różnice w budowie poszczególnych wyrazów.

🟠 Homonimy nie były nigdy takie łatwe

Piękne fotografie i takie same podpisy w szybki i prosty sposób pokażą dzieciom, że różne rzeczy mogą nazywać się w takich sam sposób. To doskonała inspiracja do zabawy wyrazami i budowania słownika dziecka.

🟡 Budowanie słownika dziecka

Fotografie z podpisami pomogą na kolejnych zajęciach budować słownik pojęć dziecka. Znajdą swoje zastosowanie podczas ćwiczeń odmiany wyrazów ale również w trakcie budowania wspólnych niesamowitych historii.

🟠 Homonimy nie były nigdy takie łatwe

Pomoc „Wyrazy na dywanie” pozwoli każdemu dziecko na samokontrolę umiejętności czytania. Dziecko będzie miało okazję samodzielnie sprawdzić, czy prawidłowo odczytuje dany wyrazów, a w przypadku błędu będzie miało okazję się samodzielnie poprawić i zapamiętać prawidłowe brzemiennie z obrazem graficznym.