Centrum Neuron

Akcesoria - matematyka z Lego

Akcesoria – matematyka z Lego

W trakcie zajęć dziecięcej matematyki LiczyMY z Lego® wykorzystujemy autorskie akcesoria, których celem jest optymalizacja procesu nauki.

Wśród tych akcesoriów znajdują się:

Wszystkie akcesoria

Akcesoria dydaktyczne dzieci otrzymują bezpłatnie, bez żadnych dodatkowych, ukrytych kosztów.

Teczka

Umożliwia porządkowanie pomocy i akcesoriów dydaktycznych. W teczce uczniowie przechowują licznik, karty pracy, materiały doskonalące technikę liczenia. Dzięki zastosowaniu teczki, dzieci nie gubią pomocy oraz są zawsze przygotowanie do zajęć.

Portfolio

Umożliwia porządkowanie pomocy i akcesoriów dydaktycznych. W teczce uczniowie przechowują sylabownik, karty pracy, teksty doskonalące technikę czytania. Dzięki zastosowaniu teczki, dzieci nie gubią pomocy oraz są zawsze przygotowanie do zajęć.

Licznik

To zeszyt, który jest pamiętnikiem dokumentującym rozwój dziecka. Wspomaga on budowanie wspólnego pola uwagi, kształtowanie umiejętności rozumienia pytań, itp. W liczniku rodzice wraz z dzieckiem zapisują znane mu liczby i pojęcia matematyczne. Licznik jest pomocny przy kształtowaniu pojęcia wielu pojęć matematycznych – algebry, geometrii. W liczniku rysujemy, piszemy, wyklejamy, itp. Dzieci przechowują w nim zadania doskonalące liczenie, wycinanki oraz specjalistyczne karty pracy wspomagające naukę liczenia. W liczniku wykonywane są ćwiczenia ogólnorozwojowe m.in. funkcji wzrokowych i słuchowych.