Wydawnictwo NEURON

Fiszki Sylabowe

Co to są Fiszki Sylabowe?

Fiszki Sylabowe to pierwsza na polskim rynku pomoc dydaktyczna do nauki czytania metodą sylabową w formie fiszek. Wykorzystanie ich umożliwia dzieciom samokontrolę i autokorektę. To doskonała pomoc do pracy indywidualnej w domu z dzieckiem, w gabinecie terapeutycznym, a także w grupie przedszkolnej. Zestaw zawiera 187 kartoników zadrukowanych dwustronnie. Z przodu etykiety widnieje napis zapisany krojem czcionki bez szeryfów, wielkimi białymi drukowanymi literami na czarnym tle. Ułatwia to czytanie wyrazów dzieciom z grupy ryzyka dysleksji.

Fiszki Sylabowe z bliska

Wyróżniki pomocy:

– kolejność zgodna z rozwojem mowy dziecka;
– pełna integracja z Elementarzem oraz Sylabowymi Tablica Demonstracyjnymi;
– cały zestaw wyrazów z pierwszej części Elementarza od samogłosek do sylab: NA, NO, NU, NÓ, NE, NY;
– proste monochromatyczne ilustracje nie rozpraszają;
– proste i czytelne liternictwo;
– oznaczenie numeru lekcji w Elementarzu;
– grupy papier 350g pokryty dwustronnie matowym laminatem.

Jakie wyrazy znajdują się na fiszkach?

Na Fiszkach Sylabowych pojawiają się kolejne wyrazy zgodnie z rozwojem mowy dziecka. Od wyrazów zbudowanych z sylab prymarnych otwartych do sylab zbudowanych z sekundarnych sylab otwartych – od samogłosek, przez sylaby z głoskami: P, M, B, L, F, W, T, D, S, Z, K, G, N, J. Fiszki są spójne z materiałem wyrazowym w Elementarzu 1 – Sylabowy Trening Czytania.

Tu ważna jest jakość!

W skład zestawu Fiszki Sylabowe wchodzi 187 etykiet wydrukowanych na najgrubszym papierze 350 g. Każda fiszka jest dwustronnie pokryta matowym laminatem. Dzięki zastosowaniu laminatu matowego etykieta nie odbija światła, materiał jest niezwykle czytelny.

Dwa zestawy = 2x więcej możliwości

.

Pełna spójność z Elementarzem oraz pomocami do sylabowej nauki czytania

.