Centrum Neuron

Akcesoria - nauka wczesnego czytania

Z jakich akcesoriów korzystamy podczas wczesnej nauki czytania?

W trakcie zajęć wczesnej nauki czytania metodą sylabową wykorzystujemy autorskie akcesoria, których celem jest optymalizacja procesu nauki.

Wśród tych akcesoriów znajdują się:

wczesna-nauka-czytania-metoda-symultaniczno-sekwencyjna_neuron-slaskie-centrum-rozwoju-dziecka-akcesoria-6

Wszystkie akcesoria

Akcesoria dydaktyczne dzieci otrzymują bezpłatnie, bez żądnych dodatkowych, ukrytych kosztów.

wczesna-nauka-czytania-metoda-symultaniczno-sekwencyjna_neuron-slaskie-centrum-rozwoju-dziecka-akcesoria-8

Sylabownik / Dziennik wydarzeń

To zeszyt, który jest pamiętnikiem dokumentującym rozwój dziecka. Wspomaga on budowanie wspólnego pola uwagi, kształtowanie umiejętności rozumienia pytań, itp. W dzienniku wydarzeń rodzice wraz z dzieckiem zapisują znane mu sylaby oraz określają ich znaczenie. Dziennik wydarzeń jest pomocny przy kształtowaniu pojęcia czasownika (czasu przeszłego). W dzienniku wydarzeń rysujemy, piszemy, wyklejamy, itp. Dzieci przechowują w nim teksty doskonalące czytanie, wycinanki oraz specjalistyczne karty pracy wspomagające naukę czytania metodą sylabową. W sylabowniku wykonywane są ćwiczenia ogólnorozwojowe m.in. funkcji wzrokowych i słuchowych.

wczesna-nauka-czytania-metoda-symultaniczno-sekwencyjna_neuron-slaskie-centrum-rozwoju-dziecka-akcesoria-7

Teczka

Umożliwia porządkowanie pomocy i akcesoriów dydaktycznych. W teczce uczniowie przechowują sylabownik, karty pracy, teksty doskonalące technikę czytania. Dzięki zastosowaniu teczki, dzieci nie gubią pomocy oraz są zawsze przygotowanie do zajęć.

wczesna-nauka-czytania-metoda-symultaniczno-sekwencyjna_neuron-slaskie-centrum-rozwoju-dziecka-akcesoria-5.jpg

Portfolio

To segregator, w którym dzieci przechowują swoje prace plastyczne, ćwiczenia oraz inne „skarby” zebrane w trakcie zajęć. Na pierwszych zajęciach portfolio jest personalizowane przez dzieci. Na podstawie zebranych materiałów rodzice i nauczyciele obserwują postępy dziecka.